pondělí 21. září 2015

Instalace s dětmi

Děti byly samozřejmě v Blansku s námi - při instalaci i na vernisáži. A pořádně si to užily - tolik zajímavých věcí, tolik prostoru na běhání... Jen my jsme trochu trnuli, dokud byly artefakty ještě rozloženy na zemi...


Naše děti se staly také hlavním motivem pro můj aktuální cyklus NEWBORN. Vlastně jsem už dlouho chtěla toto téma zpracovat jen jsem pořád přemýšlela jakým způsobem, aby výsledek nebyl laciný nebo kýčovitý. A jsem ráda, že jsem to zkusila touto cestou - kdy jsem navázala na svou dřívější tvorbu s trhaným papírem. Základem se stala černobílá malba tuší nebo akrylovými barvami, na kterou jsem vrstvila různé papíry nové, průsvitné, recyklované, potištěné apod... Pomocí opakovaného slepování a následného odtrhávání jsem se snažila vytvořit prostor, stíny, atmosféru, pocit... Zaznamenat touto formou krátkou životní etapu, okamžiky ze života s novorozencem, který se tak rychle začne měnit v bytost... Na výstavu jsem také připravila aktualizované autorské diáře pro rok 2016. Ti, kteří čtou můj blog déle, tak už je znají, loni jste měli možnost diář získat v rámci giveaway. Dle reakcí se zdá, že by o diáře byl zájem, budu to muset promyslet. Ilustrace také vznikly slepováním a odtrháváním papírů, následně byly skenovány v průsvitu.


K výstavě byl vydán katalog, který lze zakoupit v galerii. Proběhnou také dva doprovodné programy "Jak se vyrabí ruční papír" a "Vážu knihu", více informací na stránkách galerie.2 komentáře:

 1. Ty fotky mají úžasnou atmosféru, nemůžu se vynadívat:)

  OdpovědětVymazat
 2. No už vidno lepšie :-) !
  Zlatíčka naživo, aj v ,,papieri,,:-)
  Áno, má to atmosféru !
  A ako sa deti dobre cítia v tomto prostredí .

  OdpovědětVymazat

Děkuji za Vaši návštěvu i za komentář... A přeji krásný den, Veronika

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...